Thumbnail Image

FAO Türkiye Bülteni, Temmuz 2023 – Sayı #14

FAO'nun deprem bölgelerindeki yardım çalışmaları, afetten en çok etkilenen kritik bölgelerde yoğunlaşıyor.
Also available in:

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Ocak 2024 – Sayı #16
  FAO Türkiye Newsletter, January 2024 – Issue #16
  2024
  Also available in:

  FAOTURN 2023'ün son sayısında Türkiye ofisi olarak bir yıl içinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyet ve etkinliklerin bir panoramasını hazırladık. Türkiye'nin dört bir yanında üç farklı portföyde ve Düzenli Programlarda yüzlerce etkinlik ve onlarca projeyi hayata geçirdik. Bu sayımızda kapak dosyamızda ortaklık programlarımız hakkında bilgilendirici bir derleme hazırladık. 2023 Türkiye için çok zor bir yıl oldu. Özellikle 6 Şubat'ta meydana gelen ve 50.000'den fazla insanın ölümüne neden olan depremler herkes için zorlayıcı oldu. FAO, aynı zamanda Türkiye'nin önemli tarım ve gıda üretim havzaları olan bu bölgelerde gıda güvenliğini ve yeniden üretimi sağlamak için ilk andan itibaren üreticilerle birlikte sahadaydı. Bu konuda sektördeki kadınların güçlendirilmesi ve haklarının korunmasına yönelik çalışmalarımız da önemli bir yer tuttu.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Nisan 2023 – Sayı #13
  FAO'nun Türkiye'deki projelerinden ve faaliyetlerinden haberler
  2023
  Also available in:

  Türkiye ve Suriye, 6 Şubat'ta iki büyük depremle sarsıldı. Depremler, iki ülkede 54.000'den fazla insanın ölümüne, yüz binlerce kişinin yaralanmasına ve milyonlarca kişinin evsiz kalmasına neden oldu. Türkiye'nin en önemli tarım bölgelerinden biri de depremden etkilendiğinden, tarım ve gıda sektörleri de ciddi hasarlar aldı. FAOTURN'un 13. baskısı, deprem üzerine odaklandı. FAO ve sahadaki ortaklarının tepkisi ve Birleşmiş Milletler'in yardım çabaları, Acil Müdahale programı altında depremin ilk anlarından itibaren sahada yürütülen çalışmaları kapsayan bu baskının ana odak noktasını oluşturdu.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Nisan 2022 - Sayı #8 2022
  Also available in:

  FAOTURN'ün'ikinci yılının ilk sayısında, okuyucular, gıda ve tarım sektörünün görünmez kahramanları olan kadınları güçlendirmek için büyük bir girişimin ayrıntılarını bulacaklar. Kadınların örgütlenmesini ve mesleki yeterliliklerini ön planda tutan FAO, bu amaçla Türkiye'de bugüne kadar 30'dan fazla kadın kooperatifi kurmuştur. Bu kooperatiflerin hem ulusal hem de uluslararası pazarlara ulaşmasını sağlamak için ortak bir dijital ağ kurma yolunda da ilk adımı attık. Bu sayımızda 'HepYerinden' markasıyla başlattığımız dijital platform girişimimizin detayları öne çıkıyor. Giçici Koruma Altındaki Suriyelileri ve ev sahibi toplulukları tarımsal istihdam yoluyla güçlendirme ve sosyal entegrasyonu hedefleyen çalışmalarımızın meyvelerini de topluyoruz. Ayrıca iklim değişikliğinin etkilerine karşı mücadele ve Uluslarası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünüleri Yılı'nın (IYAFA2022) ilk etkinlerindenhaberler de FAOTURN'ün sekizinci sayısında yer alıyor.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.