Thumbnail Image

Рекомендації щодо вирощування курчат

Also available in:
No results found.

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Book (series)
  Заразний вузликовий дерматит
  Практичний посібник для лікарів ветеринарної медицини
  2018
  Заразний вузликовий дерматит (ЗВД ВРХ) («нодулярный дерматит», lumpy skin disease [LSD]) – це вірусне захворювання великої рогатої худоби. Хвороба, що характеризується утворенням вузликів на шкірі тварин, передається, головним чином, комарами, мухами та іншими гематофагами (кровосисними членистоногими). Завдає значних економічних збитків скотарству зумовлених відсутністю лікування, запровадженням спеціального режиму для скотогосподарств, витратами на проведення моніторингових і діагностичних досліджень, організацію профілактичних заходів у випадку загрози її занесення та ліквідаційних, у разі спалахів. Наслідки її занесення матимуть також і значний соціальний вплив, зокрема на сім’ї, що проживають у сільській місцевості та займаються вирощуванням великої рогатої худоби, оскільки ЗВД ВРХ призводить до зниження надоїв молока і може спричинити розвиток стерильності у бугаїв та безпліддя у корів. Проявляється здебільшого ураженнями шкіри і може стати причиною загибелі тварини внаслідок розвитку ускладнень у вигляді вторинної бактеріальної інфекції. Хвороба завдає руйнівних наслідків також і на національному рівні, оскільки спалахи захворювання призводять до жорстких торгівельних обмежень. Хоч традиційно це екваторіальна хвороба, що є епізоотичною для країн Африки, розташованих південніше Сахари, однак ЗВД ВРХ почав повільно просуватись на нові території, такі як Близький Схід та Туреччина, а з 2015 року набув поширення у більшості Балканських країн, на Кавказі і Російській Федерації, що значно посилює загрозу. Надзвичайно високим є ризик поширення хвороби на території сусідніх країн, у яких вона раніше не реєструвалась. Це ситуація, коли ветеринарні служби постраждалих країн Близького Сходу та Європи, а також країн, що перебувають в зоні ризику занесення ЗВД ВРХ, стикаються з ним вперше. Відповідно, державні ветеринарні служби, власники тварин та інші учасники, задіяні в скотарстві, детально не знайомі з клінічними ознаками хвороби, шляхами її занесення, механізмом передачі та особливостями запобігання і контролю. Цей Посібник створено для подолання цих прогалин, надаючи спеціалістам ветеринарної медицини та пара-професіоналам інформацію, яка дозволить оперативно діагностувати загрози та реагувати на спалахи ЗВД ВРХ у випадку її занесення в країну. Власники тварин та фермери, які займаються розведенням великої рогатої худоби також знайдуть в Посібнику багато цікавої та корисної для себе інформації.
 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  Африканська чума свиней (Ачс)
  Інфекційна вірусна хвороба диких і свійських свиней (не людей)
  2016
  Also available in:

  Інфографіка, що ілюструє потенційний вплив, ознаки та симптоми африканської суми свиней, засоби профілактики епідемії, а також надає інформацію про те, з ким необхідно підтримувати зв'язок у випадку епідемії.
 • Thumbnail Image
  Document
  Прес-конференція «Виклики м’ясної галузі та ініціативи щодо їх подолання»: підсумки та прогнози 2016
  Also available in:
  No results found.

  2015-ий став справжнім випробуванням для м’ясної галузі України. Низька купівельна спроможність населення, несприятливі політичні й економічні фактори, складна епізоотична ситуація (насамперед неконтрольоване поширення африканської чуми свиней (АЧС)) – саме ці проблеми обговорювали під час прес-конференції «Виклики м’ясної галузі та ініціативи щодо їх подолання», що відбулася 2-го грудня у приміщенні Інформаційного агентства УНІАН, представники ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організаці я ООН) й Асоціації свинарів України (АСУ).

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.