Thumbnail Image

FAO Türkiye Bülteni, Nisan 2023 – Sayı #13

FAO'nun Türkiye'deki projelerinden ve faaliyetlerinden haberler
Also available in:

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Temmuz 2023 – Sayı #14
  FAO'nun deprem bölgelerindeki yardım çalışmaları, afetten en çok etkilenen kritik bölgelerde yoğunlaşıyor.
  2023
  Also available in:

  Türrkiye'de onbinlerce insanın ölümüne yüzbinlerce insanın evsiz kalmasına neden olan 6 Şubat depremlerinin üzerinden 6 ay geçti. İlk etapta acil insani yardımlar için deprem bölgesine koşan FAO Türkiye, yardım çalışmalarının ikinci aşamasına geçti. Bu aşamada Türkiye'nin 'Verimli Hilali' olarak adlandırılan bölgedeki çiftçilerin yeniden tarımsal faaliyetlerine başlayabilmeleri ve üretebilmeleri için makina ekipman, gübre, yem gibi destekler sağlanıyor. Deprem,zaten varolan cinsiyet eşitsizliğini daha de derinleştirdi. Tarım gıda sektöründeki kadınların koşulları daha da zorlaştı. FAOTURN'ün 14'üncü sayısında depremin kadınları üzerindeki yükü nasıl daha da artırdıdığını anlattık.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Ocak 2024 – Sayı #16
  FAO Türkiye Newsletter, January 2024 – Issue #16
  2024
  Also available in:

  FAOTURN 2023'ün son sayısında Türkiye ofisi olarak bir yıl içinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyet ve etkinliklerin bir panoramasını hazırladık. Türkiye'nin dört bir yanında üç farklı portföyde ve Düzenli Programlarda yüzlerce etkinlik ve onlarca projeyi hayata geçirdik. Bu sayımızda kapak dosyamızda ortaklık programlarımız hakkında bilgilendirici bir derleme hazırladık. 2023 Türkiye için çok zor bir yıl oldu. Özellikle 6 Şubat'ta meydana gelen ve 50.000'den fazla insanın ölümüne neden olan depremler herkes için zorlayıcı oldu. FAO, aynı zamanda Türkiye'nin önemli tarım ve gıda üretim havzaları olan bu bölgelerde gıda güvenliğini ve yeniden üretimi sağlamak için ilk andan itibaren üreticilerle birlikte sahadaydı. Bu konuda sektördeki kadınların güçlendirilmesi ve haklarının korunmasına yönelik çalışmalarımız da önemli bir yer tuttu.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Aralık 2021 —Sayı #7
  FAO 2021'de tüm projelerde önemli ilerlemeler kaydetti
  2022
  Also available in:

  FAO Türkiye Bülteni'nin 7'nci sayısı Covid 19'un iyice belirginleştirdiği 'yeni normal'imizin koşulları altında büyük bir kararlılıkla yürütülen projelerimizin 1 yıllık çıktılarını sunuyor okuyuculara. Bu sayıda FAO'nun Türkiye'de uyguladığı bir çok projenin bir senelik sonuçları, projelerin geldiği noktalar ve başarıları anlatılıyor. Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da yine tarım sektörünün isimsiz kahramanları, kadın çalışanlar için çalışmalarımız hakkında faydalı bilgiler var. Bu sayıda da kadın tarım çalışanlarına yönelik verilen kooperatifleşme, yönetim ve pazarlama eğitimleriyle ilgili çalışmalar hakkında bir makalemizi yayınladık. Bu sayımızın bir diğer güzel süprizi de FAO Genel Direktör Yardımcısı ve Avrupa ve Orta Asya Bölge Temsilcisi Vladimir Olgevich Rakhmanin'in FAOTURN için kaleme aldığı yazısı oldu. FAO'nun 2021 Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uluslararası Afiş Yarışması'nın ikincisi de Türkiye'den. FAOTURN'ün 7. sayısının arka kapağında bu gurur verici çalışma var.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.