Thumbnail Image

Tarimsal ve kirsal geçimin ulusal cinsiyet profili: Türkiye

Ülke Toplumsal Cinsiyet Değerlendirme Serisi
Also available in:

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  SÜRDÜRÜLEBİLİR KIRSAL KALKINMANIN SOSYO-EKONOMİK VE CİNSİYET YÖNLERİ ÜZERİNE KIRSAL ALANDAKİ KADINLARA KAPASİTE GELİŞTİRME DESTEĞİ
  FAO-Türkiye Ortaklık Programı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından finanse edilen bir proje
  2016
  Also available in:

  FAO-Türkiye Ortaklık Programı kapsamında 2014 yılında başlayan proje, Türkiye ve Azerbaycan’daki kurumların, tarımsal yayım ve kırsal danışmanlık hizmetleri personelinin kapasitelerini güçlendirerek kırsal alandaki kadınlar için olan hizmetleri iyileştirmek amacıyla geliştirilmiştir. Projenin nihai hedefi, kırsal alandaki kadınların sosyoekonomik entegrasyonunu teşvik etmek ve onların gelir getirici becerilerini güçlendirmeyi amaçlamıştır. Proje, cinsiyet-duyarlı tarımsal yayım ve kırsal danışmanlık hizmetlerin tasarlanıp sunulmasını geliştirerek bu hedefe katkıda bulunmuştur.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Ocak 2024 – Sayı #16
  FAO Türkiye Newsletter, January 2024 – Issue #16
  2024
  Also available in:

  FAOTURN 2023'ün son sayısında Türkiye ofisi olarak bir yıl içinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyet ve etkinliklerin bir panoramasını hazırladık. Türkiye'nin dört bir yanında üç farklı portföyde ve Düzenli Programlarda yüzlerce etkinlik ve onlarca projeyi hayata geçirdik. Bu sayımızda kapak dosyamızda ortaklık programlarımız hakkında bilgilendirici bir derleme hazırladık. 2023 Türkiye için çok zor bir yıl oldu. Özellikle 6 Şubat'ta meydana gelen ve 50.000'den fazla insanın ölümüne neden olan depremler herkes için zorlayıcı oldu. FAO, aynı zamanda Türkiye'nin önemli tarım ve gıda üretim havzaları olan bu bölgelerde gıda güvenliğini ve yeniden üretimi sağlamak için ilk andan itibaren üreticilerle birlikte sahadaydı. Bu konuda sektördeki kadınların güçlendirilmesi ve haklarının korunmasına yönelik çalışmalarımız da önemli bir yer tuttu.
 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  Kimseyi geride bırakma: Türkiye ve Orta Asya’da kırsal kesimde kadınların güçlendirilmesi ve daha fazla katılımının sağlanması 2022
  Proje, Tacikistan, Türkiye ve Özbekistan'daki kırsal kesimde yaşayan kadınların ekonomik durumlarını iyileştirmeleri, iş ve kooperatif kurmaları için bilgi ve beceriler kazanmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda onları bulundukları toplumlarda değişimin aktörleri olmaları için güçlendirecek. Proje, Türkiye, Tacikistan ve Özbekistan tarım bakanlıklarının bölgesel çalıştayların desteğiyle kadın erkek fırsat eşitliğine duyarlı tarım ve kırsal kalkınma politika ve programlarının uygulanmasına yönelik zorlukları, en iyi uygulamaları ve politika çözümlerini paylaşacağı bölgesel bir platform oluşturacak.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.