Thumbnail Image

Çöpe Atılmak için Yetiştirilmiş

Also available in:
No results found.

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Poster, banner
  Çöpe Atılmak için Yetiştirilmiş 2022
  Also available in:
  No results found.

  Tüm gıda atıklarının yüzde 61'inin (dünya genelinde her yıl yaklaşık 570 milyon ton) hanelerden geldiği için, tüketicileri konu hakkında bilgilendirmek ve eğitmek önemlidir. Klaus Pichler'in "Grown for a bin" fotoğraf sergisi, halkın dikkatini soruna çekmeyi ve tüketici olarak davranışlarında değişiklik yaratmayı amaçlıyor.
 • Thumbnail Image
  Book (stand-alone)
  Temel Eğitim Kurumlarında Gıda İsrafının Azaltılmasıyla İlgili Eğitim Seti (8 - 9 Yaş)
  İyilik Yap, Gıdayı Koru! Yaş Grubu 2
  2023
  Gençleri gıda israfını azaltmaları için gıdaya gereken değeri vermeleri konusunda eğitmek ve bu konuda farkındalık yaratmak, günümüzde ve gelecekte gıda israfını önlemede beklenen davranış değişikliğinin kazanılması için gerekli olan uzun bir süreçtir. “İYİLİK YAP: GIDAYI KORU!” temalı eğitim seti bu amaçla tasarlandı. Eğitim seti hem kamu hem de özel sektör paydaşlarının katkısıyla çağdaş, bilimsel ve kapsayıcı bir süreç içinde hazırlandı. Bu eğitim materyali; gıda israfının nedenleri, israfın azaltılması ve önlenmesiyle ilgili çözüm yolları hakkında kamuoyunun giderek artan sayıdaki taleplerini karşılamayı, gıda israfını azaltmaya yönelik küresel amaca çocukları da dâhil etmeyi ve gıda israfının yol açtığı ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri hafifletmeyi amaçlıyor. Bu eğitim seti, çocukların konuya daha duyarlı olmasını teşvik edecek şekilde, onlara uygun iletişim metodu ve araçlarını kullanarak bütüncül bir gıda sistemleri anlayışını ortaya koyuyor. Öğretmenlerin ve eğitimcilerin, en uygun olduğunu düşündükleri bileşenleri seçip uygulamaları için tasarlanan sette, çocukların nasıl birer aktif ‘gıda koruyucusu’ olabilecekleri, öğrendiklerini ailelerine ve arkadaşlarına nasıl aktarabilecekleri hakkında örnekler ve ipuçları veriliyor.
 • Thumbnail Image
  Book (stand-alone)
  İyilik Yap, Gıdayı Koru! Temel eğitim kurumlarında gıda israfının azaltılmasıyla ilgili eğitim seti
  Yaș Grubu 1 (5-7 yaș)
  2023
  Gençleri gıda israfını azaltmaları için gıdaya gereken değeri vermeleri konusunda eğitmek ve bu konuda farkındalık yaratmak, günümüzde ve gelecekte gıda israfını önlemede beklenen davranış değişikliğinin kazanılması için gerekli olan uzun bir süreçtir. “İYİLİK YAP, GIDAYI KORU!” temalı eğitim seti bu amaçla tasarlandı. Eğitim seti hem kamu hem de özel sektör paydaşlarının katkısıyla çağdaş, bilimsel ve kapsayıcı bir süreç içinde hazırlandı. Bu eğitim materyali; gıda israfının nedenleri, israfın azaltılması ve önlenmesiyle ilgili çözüm yolları hakkında kamuoyunun giderek artan sayıdaki taleplerini karşılamayı, gıda israfını azaltmaya yönelik küresel amaca çocukları da dâhil etmeyi ve gıda israfının yol açtığı ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri hafifletmeyi amaçlıyor. Bu eğitim seti, çocukların konuya daha duyarlı olmasını teşvik edecek şekilde, onlara uygun iletişim metodu ve araçlarını kullanarak bütüncül bir gıda sistemleri anlayışını ortaya koyuyor. Öğretmenlerin ve eğitimcilerin, en uygun olduğunu düşündükleri bileşenleri seçip uygulamaları için tasarlanan sette, çocukların nasıl birer aktif ‘gıda koruyucusu’ olabilecekleri, öğrendiklerini ailelerine ve arkadaşlarına nasıl aktarabilecekleri hakkında örnekler ve ipuçları veriliyor.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.