Thumbnail Image

Kimseyi Geride Bırakma: Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam

16 Ekim 2022: Dünya Gıda Günü

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  Su hayattır, su gıda demektir. Kimseyi geride bırakma
  Dünya Gıda Günü, 16 Ekim 2023
  2023
  Dünya Gıda Günü’nü BM takviminde en çok kutlanan günlerden biri yapan şey, dünya çapında 150’den fazla ülkede gerçekleşen toplu faaliyetlerdir. Yüzlerce etkinlik ve sosyal yardım faaliyeti hükümetleri, işletmeleri, sivil toplum kuruluşlarını, medyayı ve aralarında çok sayıda gencin de bulunduğu halkı bir araya getirmektedir. Bu etkinlikler açlık konusunda dünya çapında farkındalık yaratmakta ve gıdanın, insanların ve gezegenin geleceği için harekete geçilmesi için ilham kaynağı oluşturmaktadır.
 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  EYLEMLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR: SAĞLIKLI BESLENME İLE #AÇLIĞASON VERİLMİŞ BİR DÜNYA 2019
  Dünya, açlığa karşı yıllardır sürdürdüğü mücadelede belli bir ilerleme gösterdi. Ancak şimdilerde yetersiz beslenen insan sayısı yeniden artış gösteriyor. 820 milyondan fazla insan, bir başka deyişle yaklaşık her dokuz kişiden biri, açlıkla mücadele ediyor. Günümüzde gıda güvenliği sadece bir miktar meselesi değil, aynı zamanda bir kalite sorunu. Dünya çapında hastalık ve ölümlere sebep olan sağlıksız beslenme, çok önemli bir risk faktörü haline geldi. Tüm bunlar göz önüne alındığında, sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmenin herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı olması artık acil bir ihtiyaç.
 • Thumbnail Image
  Book (stand-alone)
  Aktivite Kitabı - Kimseyi geride bırakma
  Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam
  2022
  Dünyamızı her birimizin bir diğerine bağlı olduğu büyük bir topluluk, halkaları insanlardan oluşan uzun bir zincir olarak düşünün! İklim değişikliği, çatışmalar ve eşitsizlikler nedeniyle kim olduklarını veya nerede yaşadıklarını bilmediğimiz insan gruplarını geride bırakılabilir. Herkes için daha iyi, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek, kimsenin geride bırakılamayacağı anlamına gelir. Dünya Gıda Günü Aktivite Kitabı ile nasıl harekete geçebileceğinizi ve değişimin bir parçası olabileceğinizi öğrenin.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.