Thumbnail Image

FAO Türkiye Bülteni Eylül 2021 - Sayı #5

Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü kapsamında bu sene İzmir’de Birinci Hasat Festivali düzenlendi.
Also available in:

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Mayıs 2021 - Sayı #2 2021
  Also available in:

  FAOTURN'ün ikinci sayısı ağırlıklı olarak biyoçeşitlilik konusuna odaklanıyor. Manşetimizde Türkiye'nin değişik bölgelerinde FAO tarafından uygulanan projelerden haberler ve sonuçlar var. Bültenimizdeki bir diğer konu da gıda kaybı ve israfı. FAO'nun küresel mücadele konularından biri olan bu başlıkta Türkiye'de uygulanan Gıdanı Koru Kampanyasından dikkat çekici bir uygulamanın ayrıntılarını ele aldık. Bültenimizdeki bir diğer önemli konu da Suriyeli Mültecilerin Dayanıklılığını Artırma Planı çerçevesinde uygulanan projemiz oldu. Bu kapsamda çocuğu olan geçici tarım işçisi kadınlara kreş ve evde bakım hizmeti uygulamasından örnekleri anlattık. FAO ve Türkiye'nin uzun, köklü ilişkilerini anlatan 'FAO+Turkey' Raporu yayınlandı. Bültende raporun özeti de var. İkinci sayımızda yine önümüzdeki iki aylık dönemde Türkiye'de yapacağımız etkinliklerin takvimi de yer aldı.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Aralık 2021 —Sayı #7
  FAO 2021'de tüm projelerde önemli ilerlemeler kaydetti
  2022
  Also available in:

  FAO Türkiye Bülteni'nin 7'nci sayısı Covid 19'un iyice belirginleştirdiği 'yeni normal'imizin koşulları altında büyük bir kararlılıkla yürütülen projelerimizin 1 yıllık çıktılarını sunuyor okuyuculara. Bu sayıda FAO'nun Türkiye'de uyguladığı bir çok projenin bir senelik sonuçları, projelerin geldiği noktalar ve başarıları anlatılıyor. Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da yine tarım sektörünün isimsiz kahramanları, kadın çalışanlar için çalışmalarımız hakkında faydalı bilgiler var. Bu sayıda da kadın tarım çalışanlarına yönelik verilen kooperatifleşme, yönetim ve pazarlama eğitimleriyle ilgili çalışmalar hakkında bir makalemizi yayınladık. Bu sayımızın bir diğer güzel süprizi de FAO Genel Direktör Yardımcısı ve Avrupa ve Orta Asya Bölge Temsilcisi Vladimir Olgevich Rakhmanin'in FAOTURN için kaleme aldığı yazısı oldu. FAO'nun 2021 Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uluslararası Afiş Yarışması'nın ikincisi de Türkiye'den. FAOTURN'ün 7. sayısının arka kapağında bu gurur verici çalışma var.
 • Thumbnail Image
  Newsletter
  FAO Türkiye Bülteni, Haziran 2021 - Sayı #3 2021
  Also available in:

  FAO Türkiye'nin üçüncü sayısında Suriye krizine acil müdahale kapsamında gerçekleştirilen projelerin sonuçları ve yarattığı istahdam ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Ayrıca Yukarı Sakarya Kapalı Basın Havzası'nda yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilen Arazi Tahribatı Dengeleme Sistemi'nin ayrıntıları da üçüncü sayımızda. Gıda ve tarım sektörünün görünmeyen kahramanları kadınlar için hazırladığımız Cinsiyet Eylem Planı da bu sayımızdaki dikkat çekici konulardan biri oldu. FAO Türkiye'nin ücüncü sayısının konuk yazarı ise Tarım Bakanlığı Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Özge İmamoğlu, FAO ile yürütülen projelerin önemini anlattı.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.