Thumbnail Image

Türkiye’de Gıda Okuryazarlığı

Also available in:

Related items

Showing items related by metadata.

 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  Türkiye Gıda Okuryazarlığı Stratejisi ve Eylem Planı’nın Bileşenleri 2023
  Also available in:

  Türkiye Gıda Okuryazarlığı Stratejisi ve Eylem Planı'nın bileşenlerini sadeleştirerek sunan bu çalışma, bileşenler hakkında kamuoyunun bilgilenmesini sağlamayı ve Türkiye'de gıda okuryazarlığının gelişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Thumbnail Image
  Book (stand-alone)
  Türkiye Gıda Okuryazarlığı Stratejisi ve Eylem Planı, 2022–2028 2023
  Also available in:

  Bu çalışma, gıda okuryazarlığı konusunda çalışmaların genişletilmesi ve etkinliğinin artırılması amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı ve FAO iş birliğinde 2021 yılında uygulanmaya başlayan “Gıda Okuryazarlığı Konusunda Kapasite Geliştirme” Projesinin temel çıktılarından birisidir.
 • Thumbnail Image
  Brochure, flyer, fact-sheet
  Kimseyi Geride Bırakma: Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam
  16 Ekim 2022: Dünya Gıda Günü
  2022
  150'den fazla ülkede kutlanan Dünya Gıda Günü, FAO'nun kuruluş yıldönümü ve FAO'daki en önemli yıllık küresel iletişim etkinliği olmasının yanı sıra BM takvimindeki en bilinir Uluslararası Günlerden biridir. Yüzlerce etkinlik, bilinirlik faaliyeti hükümetlerden özel sektöre, akademiden, sivil topluma ve gençler de dahil olmak üzere toplumun her kesiminden bireyleri bir araya getirir. Onlar, hiç kimseyi geride bırakmadan, açlık ile mücadele edenler ve herkes için sağlıklı beslenme sağlama ihtiyacı konusunda dünya çapında farkındalığı ve eylemi teşvik eder.

Users also downloaded

Showing related downloaded files

No results found.